piątek, 8 marca 2013

Komiksowy Dream Team - wernisaż

 Komiksowy Dream Team  6 marca zorganizował  wernisaż prac uczestniczek warsztatów komiksowych, które odbyły się 28.02. w ramach Festiwalu Rewolucje Kobiet

Uczestniczki warsztatu podjęły próbę odpowiedzi na pytanie, jaka mogłaby być, a może nawet jaka jest, Polish Wonder Woman. Ta postać z amerykańskiego komiksu, stworzona w latach 40., należąca do panteonu superbohaterów amerykańskiej mitologii, stała się przyczynkiem do plastycznych rozważań młodych rysowniczek. Pomiędzy polską rzeczywistością, a znanymi przygodami dzikiej superbohaterki (warto też dodać – jedynej tak samodzielnej i wyrazistej postaci w grupie superbohaterów), powstały plansze bardzo delikatne i poruszające w swoim przesłaniu. Oto – zamiast kosmicznych mocy i brutalnych walk – spotkamy nasze codzienne zmory, frustracje i problemy. To one, a nie kosmiczne monstra, stają się figurami zła, z którymi walczą bohaterki powołane do życia na kartkach podczas warsztatów.Prace swoje prezentowały także członkinie dream teamu:


Agnieszka Gójska - http://agnieszkagojska.tumblr.com/, http://brzuchomowca.tumblr.com/, http://brzuchomowcy.tumblr.com/

AnFau - www.anfau.tumblr.com , www.annabelz.jimdo.com

Beata Sosnowska - www.beatasosnowska.pl; www.windyproject.pl; http://www.facebook.com/media/set/?set=a.475304839170084.115656.100000717160920&type=3

Marta Zabłocka - zycie-na-kreske.blogspot.com; http://www.facebook.com/pages/zycie-na-kreske/300632762299


fot:Anna Paszko

 

czwartek, 7 marca 2013

KOLACJE LITERACKIE


Dyskusja odbywa się w księgarni Tarabuk na warszawskim Powiślu. Kolacje Literackie „rewolucyjnie”;) serwują „Na krótko” Ingi Iwasiów. Czy kolacja dzisiejszego wieczoru będzie smaczna i apetycznie podana, czy może wyjdziemy z niej głodni/e albo nabawimy się niestrawności?
Pierwsze, co przychodzi na myśl: Łatwiej stawia się pytania niż udziela odpowiedzi. Stawiane są szybko, co nie oznacza, że nie trafnie. Podążają za rozmową. Jak ukazane są bohaterki powieści? Co z przedstawionymi w książce mężczyznami? Czy warto i można podjąć próbę ustalenia czasoprzestrzeni książki? A sama powieść czy jest feministyczna? czy może to literatura kobieca? W ogóle należy tak klasyfikować? I czy przyjęcie którejś z tych ramek cokolwiek ob/wy'jaśnia? Poruszona zostaje kwestia samej pisarki – jako autorki, akademiczki, krytyczki, wreszcie kobiety. Na ile należy czytać książkę przez pryzmat jej samej, i choćby tego, co umieszcza systematycznie na swoim blogu. W grupie nie było zgodności. Z głównego nurtu dyskusji rodziły się wątki poboczne. Człowiekowi przysłuchującemu się z boku mogłyby to wydać się wyjściem „poza”. Wszystkie jednak wywodziły się z ostatniej powieści Ingi Iwasiów. 

Na zakończenie Kolacji, wśród uczestniczek i uczestników, rozlosowane zostały egzemplarze „Na krótko” specjalnie podpisane dla nas na tę okazję.

Książki ufundowało wydawnictwo „Wielka Litera”.DLACZEGO WSZYSCY POTRZEBUJEMY KOBIECYCH ORGAZMÓW!Moje ciało należy do mnie. To jedno ze starych haseł przewijających się od lat w różnych wariacjach na Manifie. Tym razem wpisane zostało w naszą seksualność i radość, którą możemy czerpać z seksu. Dlatego każda z nas powinna zaprzyjaźnić się ze sobą, co wiąże się również z zaprzyjaźnieniem z własnym ciałem.
Na sobotnim spotkaniu z  Joanną Keszką (barbarella.pl) w Dziewczynach do wzięcia”  uczestniczki poznawały jak odkrywać własne potrzeby seksualne, dlaczego nienależny bać się swoich potrzeb oraz w jaki sposób i po co, informować o nich swojego partnera lub swoją partnerkę. Joanna zachęcała również kobiety do zaprzyjaźnienia się z własną łechtaczką. Zaproponowała im kilka sposobów, jak można zacząć się z nią (coraz bardziej) lubić – przy pomocy naszych palców jak i wibratorów. Przyjemność jest bowiem najważniejsza. Orgazm kobiecym prawem. Bez względu czy robimy to w samotności czy z drugą osobą.
Wniosek: Pamiętajcie! Jeżeli decydujecie się na uprawianie seksu z kimś to „Jesteście odpowiedzialne za swoją seksualność, nie oczekujcie, że ktoś doprowadzi Was do rozkoszy, same rozpoznajecie  swoje preferencje i dzielicie się tą wiedzą z kochankiem/kochanką” (Kobiecy Manifest Seksualny – barbarella.pl). 
Po warsztatach można było podejść do stolika, obejrzeć gadżety erotyczne, zadać dodatkowe pytania, umówić się na spotkanie z prowadzącą.


Wibrator służący do stymulacji łechtaczki.

środa, 6 marca 2013

KURS PIŁKARZYKÓW DLA KOBIETNa początku tłumnie nie było, dopiero po siódmej przestrzeń wokół stołów się zaludniła.
Uczestniczki miały do dyspozycji cztery stoły i dwóch instruktorów: nauczyłyśmy się strzelać z zamkniętą i otwartą ręką, podawać do przodu i do boku oraz innych tricków.

Piłkarzyki to nie tylko towarzyska gra, idealna zabawa do rozkręcenia imprezy, lecz przede wszystkim poważna dyscyplina sportowa, która wymaga treningu i praktyki.


Warszawski Klub Futbołu Stołowego zaprasza na darmowe kursy w każdy wtorek w klubie bilardowym Arena.
Dziękujemy za wtorkowy trening, który się odbył w ramach naszego festiwalu, i zapraszamy na następne.wtorek, 5 marca 2013

CHRZĄSZCZYKI WYGRAŁY 3 TURNIEJ MANIFOWY3 Turniej Manifowy odbył się w Warszawie w niedzielę 3 marca w ramach okołomanifowego festiwalu Rewolucje Kobiet.

W turnieju brało udział 11 drużyn, co stanowi nasz rekord jeśli chodzi o turnieje halowe. Wszystkie drużyny na codzień bazują w Warszawie poza Fiero! i El Paso, które przyjechały do nas z Łodzi.
Trzy składy zagrały u nas po raz pierwszy: Czeneka, PiłkaNaHali.pl oraz ZKK Torpeda, na dowód tego, że piłka kobieca rośnie szybko i dobrze.


+35 i Poskładane Volleyball zagrały u nas nie po raz pierwszy, choć poprzednio występowały pod inną nazwą. Poskładane Volleyball otrzymały nagrodę Fair Play za pozytywną postawę na boisku i na trybunach. Gratulacje :)
Bednarska wygrała swój pierwszy mecz na naszych rozgrywkach: gratulacje też się należą :)

Na wynik koncowy duży wpływ miały zwycięstwa PiłkaNaHali.pl z Prostymi Tutkami oraz Chrząszczyki z Monte-Team, które zdecydowały o pierwsze miejsce w drugiej i trzeciej grupie.
W półfinałach Chrząszczyki pokonały Fiero! a El Paso PiłkaNaHali.pl


Na pierwszym miejscu zakwalifikowały się Chrząszczyki po wygranej w finale z El Paso. Na trzecim miejscu Fiero! po zwycięstwie z PiłkaNaHali.pl.

Ściągnij wyniki wszystkich meczow

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w klubie LeGarage zaraz po turnieju.
Nagrody specjalne otrzymały:
Monika Kowalik (PiłkaNaHali.pl) - najlepsza bramkarka
Paulina Leżak (Proste Tutki) - najlepsza zawodniczka
Katarzyna Zoń (Fiero!) - królowa strzelczyń
oraz drużyna Poskładane Volleyball - nagroda Fair Play


Po raz pierwszy od lat nie zagrała trzecia drużyna z Łodzi, Gotowe Na Wszystkie. Dziewczyny tym razem zaniemogły z powodu licznych kontuzji w składzie. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko.
Po raz pierwszy w ogóle pojawiły się obserwatorzy jednego z warszawskich klubów w celu poszukiwania nowych zawodniczek. Krążą plotki, że poszukiwania były skuteczne i dwie dziewczyny po wczorajszym zwerbowaniu zagrają w lidze w rundzie wiosennej :)


Na koniec podziękowania.
Dziękujemy zawodniczkom oraz publiczności za wspaniałą atmosferę na boisku, na trybunach i na imprezie :)
Dziękujemy EGLSF za wsparcie finansowe.
Dziękujemy stowarzyszeniom Lambda Warszawa i Nigdy Więcej, Fundacji Dla Wolności, Etnolidze, Sportika oraz Discover Football za współpracę i nagrody rzeczowe.
Dziękujemy Feminotece i Kobiety Kobietom za matronat medialny nad imprezą.
Dziękujemy festiwalowi Rewolucje Kobiet za objęcie naszego turnieju w swoim programie.


Specjalne podziękowania dla:
Kamy i Czarnej za plakat;
Sylwii za arkusz do liczenia wyników;
Madzi Jabłońskiej (Zgredek), Madzi Małej, Murasa, Natalii Świątek (Miriam) i Tomka za pomoc przed, podczas i po turnieju;
Maryny i Mariusza za sędziowanie;
Neli za pomoc medyczną;
Uli Skarżyńskiej (www.sportfoto.pl) za zdjęcia, które można obejrzec w naszej galerii.


Do zobaczenia w czerwcu na 7 turnieju Kobiety Kobietom!
Organizatorki: Angela, Marlena, Suzi

ZAPISANE NA CIELE

W niedzielę, w samo południe, w ruch poszły kleje - farby - gazety - papiery kolorowe i co tam jeszcze której przyszło do głowy. Twórczość manualna + koncepcja rewolucyjna = hasła odważne, stanowcze, wyraziste! Jest na co patrzeć i jest co czytać. Każda powstała praca jest inna, niepowtarzalna i wyjątkowa, o czym będzie mogła przekonać się każda osoba, która wybierze się na warszawską MANIFĘ - już 10 marca. Tam nastąpi "wernisaż" i pochód "galerii". Tak - pochód galerii zewnętrznej za sprawą Agnieszki Anny i dziewczyn, które wzięły w jej warsztacie udział.

Fotografie dzięki uprzejmości Pamela Wells z Karat Coalition

poniedziałek, 4 marca 2013

BROSZKA NA MANIFE !

Broszka na Manife! To były warsztaty:) Igły, nitki i materiały wszelkiego koloru oraz wzoru w rękach przybyłych dziewczyn - pań - kobiet oraz pana śmigały, wywijały i pląsały :) Do tego ozdobne koraliki i efekt zapiera dech w piersiach. Nie można wzroku oderwać od tego rękodzieła, które powstało w przyjaznej, miłej i otwartej atmosferze! Chyba będzie trzeba to powtórzyć...:)  


niedziela, 3 marca 2013

Wrrrrrrrr głos wiertarki niósł się w sobotę przez śródmieście...

W sobotę udało nam się zainteresować Was warsztatem majsterkowania na który przyszłyście bardzo licznie:)
Każda z uczestniczek miała szanse zapoznać się z zawiłościami elektryki, hydrauliki! Wiele z Was po raz pierwszy odważyło się na dziurawienie ścian wiertarką, a inne z niespotykaną precyzją łatały po poprzedniczkach szkody:)

Warsztaty prowadziła : Sylwia Kucharczyk BUDLES w porozumieniu z fundacją FEMINOTEKĄ

Warsztaty POLISZ WONDER WOMEN już za Nami

Powoli mija czas warsztatów, które przygotowałyśmy dla Was drogie Panie w ramach tegorocznego festiwalu.

W czwartek w V9 miały  miejsce warsztaty podczas, których uczestniczki tworzyły komiks POLISZ WONDER WOMEN.

Efekty tego warsztatu można już 6 marca zobaczyć na wernisażu w CAFE SZPULKA.

Warsztat poprowadziły członkini Dream Temu Komiksowego:
 

Agnieszka Gójska - http://agnieszkagojska.tumblr.com/, http://brzuchomowca.tumblr.com/, http://brzuchomowcy.tumblr.com/

AnFau - www.anfausketch.blogspot.com, www.annabelz.jimdo.com

Beata Sosnowska - www.beatasosnowska.pl; www.windyproject.pl; http://www.facebook.com/media/set/?set=a.475304839170084.115656.100000717160920&type=3

Marta Zabłocka - zycie-na-kreske.blogspot.com; http://www.facebook.com/pages/zycie-na-kreske/300632762299