wtorek, 4 lutego 2014

Wystawa "We Love We Make We Exist" Marty Kochanek


Z wielką radością chcemy zapowiedzieć, iż w ramach Festiwalu będziemy mieć przyjemność gościć wystawę prac Marty Kochanek.
 

Marta Kochanek jest fotografką. W swoich pracach koncentruje się na portrecie. Jej prace wystawiane były kilkakrotnie w miejscach tak znanych jak: Mall Galleries London, Birmingham Museum and Art Gallery, Brooklyn Verge Art Fair, Leslie & Lohman Museum w Nowym Jorku.

Rodzina dla Marty to jeden z najważniejszych tematów społecznych i artystycznych. Rodzina homoseksualna to temat jeszcze ważniejszy, budzący wciąż niepokój i niezrozumienie, rodzący napięcia, frustracje, nienawiść i bunt. I nie ulega żadnej wątpliwości, że pary homoseksualne tak w Anglii, jak i – tym bardziej – w Polsce, na tej drodze, która prowadzi ich do DOMU, napotykają niezliczone przeszkody natury prawnej i spotykają się często z odrzuceniem wspólnoty, do której przynależą. Nie znaczy to jednak, że swój dom budują przeciwko domom heteroseksualnym, że swoją rodzinę tworzą w opozycji do rodzin heteroseksualnych, znaczy tyle, że DOM i RODZINA, mają dla nich jeszcze większą wartość.

Kurator: Piotr Seweryn Rosół
Gdzie: MiTo, Waryńskiego 28 (Metro Politechnika), Warszawa
Kiedy:  17 lutego 2014, godz. 20:00

Wystawa będzie czynna do 27 lutego 2014