środa, 5 marca 2014

6 marca 2014: Dziecko pyta - ty odpowiadasz.

Jaki wiek dziecka jest najlepszy na poruszanie kwestii związanych z seksualnością? Jak odpowiadać, kiedy dziecko zadaje pytania?
Co to w ogóle jest edukacja seksualna, kiedy ją zacząć i jakim językiem rozmawiać z dzieciakami?

Wszystkich Rodziców, zarówno tych młodszych dzieci, jak i starszych, serdecznie zapraszam na warsztat dotyczący edukacji seksualnej. Porozmawiamy o tym, czym ona jest, co to znaczy przekazywać rzetelną wiedzę i w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o jego seksualności, tak aby ta wiedz...a była adekwatna do wieku dziecka.
Często tematy związane z seksualnością nie są poruszane: nie wiemy, jak rozmawiać, lub obawiamy się, ze wiedza ta może nie być dziecku potrzebna.
Porozmawiamy zatem o tym, dlaczego jest niezbędna i w jaki sposób ją przekazywać.

Prowadzenie: Izabela Jąderek, psycholożka, coach, edukatorka seksualna, na stałe współpracuje z Fundacją Promocji Zdrowia Seksualnego i z Fundacją Trans-Fuzja. Obecnie podyplomowo w trakcie seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, przygotowuję programy zajęć edukacji seksualnej, prowadzi zajęcia z edukacji seksualnej z młodzieżą w rożnym wieku (miedzy innymi również z młodzieżą w Instytucie Psychiatrii), jest współautorką raportu z rocznej kampanii dla młodzieży i dorosłych "Antykoncepcja masz prawo wiedzieć"
(http://ampw.home.pl/docs/AMPW_raport.pdf)

Wstęp wolny

Gdzie: Fundacja MaMa, Wilcza 27b
Kiedy: 6.03.2014 godz. 16:00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz