wtorek, 19 lutego 2013

PROGRAM IV FESTIWALU REWOLUCJE KOBIET

pobierz PROGRAM

Poniższy program nie stanowi wersji ostatecznej i zarówno przed, jak i w trakcie festiwalu może ulec zmianie. O każdorazowej zmianie będziemy informować na bieżąco - na blogu oraz naszym profilu fb.
Data

Wydarzenie

Miejsce
22.02
Godz.
19.00


"SEKRET". Wystawa prac- asamblaży
AGNIESZKI ANNY

Asamblaż to kompozycja, instalacja, rzeźba .To rodzaj przestrzennego kolażu. To szukanie i nadawanie nowych znaczeń dobrze już znanym przedmiotom.
W prezentowanych pracach wykorzystuję stare gazety, pordzewiałe metalowe elementy, tkaninę i drewno. Zamknięcie ich w formie dziecięcego korpusu, jest pretekstem do ponownego odkrycia, wyciągnięcia, do przyjrzenia się im w świetle dziennym.

„Sekret” to prace uniwersalne, traktujące o naszych tajemnicach - wnętrzu, docieraniu do niego, rozumieniu i w końcu uzewnętrznianiu.
O sobie:
Z wykształcenia jestem snycerką i architektką. Dłuto i pobijak dość szybko porzuciłam na rzecz kolejno: batików, malowania na szkle i ceramice, lepienia z gliny, robienia biżuterii, a w końcu tworzenia rzeczy z papieru i innych śmieci: kolaży, asamblaży.
Zapraszam do podejrzenia innych moich prac na:
agnieszka-anna.blogspot.com

Prace można zobaczyć siedem dni w tygodniu, od 13:00 do 22:00, w trakcie trwania festiwalu.Dziewczyny Do Wzięcia,
Rynek Nowego Miasta 21/23
22.02
Godz.
19.00
"Trzy siostry"
Antoni Czechow

Reżyseria: Natasha Parry-Brook, Krystyna Janda, Krystyna Zachwatowicz
Teatr POLONIA
Marszałkowska 56

22.02
Godz.
20.00

"Skandal! Skandal! Sadowska robi to z Manifą! (urodziny/benefit)"


Bohaterka lesbijskiego skandalu w latach 20. i coroczna demonstracja przeciwko skandalicznym naruszeniom praw kobiet, czyli... dr Zofia Sadowska (1887-1960) i warszawska Manifa (2000-...)!
Aby uczcić ponadczasowy związek, z okazji urodzin Sadowskiej i na rzecz XIV warszawskiej Manify, na scenie 1500m2 od 21.00 (punktualnie!) zabłysną dla Was gwiazdy z przeszłości i supernowe. Proszę Pań, proszę Panów, proszę Osób, przed Wami...

więcej informacji tu

1500m do wynajęcia
Solec 18


23.02
Godz.
15.00
"Trzy siostry"
Antoni Czechow

Reżyseria: Natasha Parry-Brook, Krystyna Janda, Krystyna Zachwatowicz
Teatr POLONIA
Marszałkowska 56

23.02
Godz.
20.30
KOBIECA AKADEMIA PIŁKARSKA –
- DRUGA ODSŁONA

Chrząszczyki oraz PilkaNaHali (pilkanahali.pl) zapraszają na bezpłatny TRENING PIŁKI NOŻNEJ DLA KOBIET w sobotę 23/2 w hali na ul. Umińskiego 12. Trening odbędzie się w ramach festiwalu Rewolucje Kobiet.

Jeżeli chcesz się nauczyć kopać piłkę od zera LUB jeżeli zupełną początkującą nie jesteś, ale chciałabyś polepszyć swój drybling, czy strzał, zapraszamy na TRENING. Pod okiem trenerki z Chrząszczyków będziemy wykonać różne ćwiczenia i zadania, gry i zabawy, z piłką i bez.

Na trening zapraszamy WSZYSTKIE KOBIETY I DZIEWCZYNY zainteresowane nauką gry w piłkę nożną.
Start g. 20:30 (punktualnie, czyli najlepiej być 15 min. wcześniej na miejscu :)

Uwaga: na trening zapraszamy maksymalnie 15 osób. Zapisy na stronie PilkaNaHali: zapisy na hali w tygodniu poprzedzającym treningu, czyli od poniedziałku 18/2/2013.

Chrząszczyki
PiłkaNaHali
Rewolucje Kobiet
ul. Umińskiego 12
24.02
Godz.
12.00
"Trzy siostry"
Antoni Czechow

Reżyseria: Natasha Parry-Brook, Krystyna Janda, Krystyna Zachwatowicz
Teatr POLONIA
Marszałkowska 56

25.02
Godz.
18.00
"GENDER A RODZICIELSTWO"
 wykład Marii Pawłowskiej

“Mama wie najlepiej”, “Poczekaj, aż się ojciec dowie” - to tylko dwa przykłady stereotypów  o podziale ról w rodzicielstwie, którymi przesiąknięta jest nasza kultura. W konserwatywnej - i nadal trzymającej się w Polsce mocno - wizji świata, matka jest nie tylko rodzicielką i karmicielką, ale też “naturalną” opiekunką domowego ogniska. Mężczyźni  z kolei jakoby niezbyt do rodzicielstwa się nadają, a na pewno nie są w tym ”naturalni” (co nam się namiętnie powtarza od szkół rodzenia począwszy, przez salę porodową, podręczniki do wychowania, po generalnie cały system zdrowotno-edukacyjny). Rzecz w tym, że po porodzie to już nie biologia determinuje, jak wypełniamy nasze role rodzicielskie, ale kultura. Nasze wyobrażenia o tym kim jest i co robi “matka” i “ojciec” to bardziej twory społeczne, niż obiektywne określenia na osoby sprawujące opiekę nad potomstwem. Celem mojego wykładu będzie pokazanie, co rzeczywiście w rodzicielstwie determinuje  biologia, a co kultura.


Maria Pawłowska, ykładowczyni gender studies, absolwentka Uniwersytetów w Cambridge i Genewie, stypendystka fundacji Billa i Melindy Gates, współpracowniczka Maternal Health Task Force, Global Poverty Project i RESULTS UK w zakresie problematyki genderowej i zdrowia reprodukcyjnego, współautorka raportu dla rządu brytyjskiego na temat zdrowia kobiet w krajach rozwijających się. Zajmuje się gender, zdrowiem seksualnym i seksualnością.
Fundacja MaMa/MaMa Cafe
ul. Wilcza 27 b (wejście obok żłobka)
25.02
Godz.
20.00
"GRUBASY" w Instytucie Teatralnym
Gruby, dobrze zbudowany, korpulentny, nalany, opasły, pękaty, przy kości, pulchny, słusznej postury, spasiony, tęgi, tłusty, wypasiony, z nadwagą, zażywny... WYJĄTKOWY
GRUBASY to spektakl, w którym bierze udział dziewięć osób z nadwagą wyłonionych podczas castingu. Swoja obecnością i poprzez swoje ciało mierzą się oni z doświadczeniem inności, wykluczenia oraz samokontroli. Odkrywają to, co współczesne kanony piękna nakazują zasłaniać. Projekt zainspirowany jest twórczością kolumbijskiego malarza i rzeźbiarza Fernando Botero oraz książką „Walczące słowa. Mowa nienawiści i polityka performatywu” Judith Butler.

Reżyseria: Agnieszka Błońska

Dla Festiwalu  wejście w cenie promocyjnej 10 zł


ul. Jazdów 1
26.02
Godz.
19.00
"ZAKLĘTE REWIRY"

Autor: Henryk Worcell
Scenariusz i Reżyseria : Adam Sajnuk
Spektakl w koprodukcji z Teatrem Konsekwentnym

Przestrzeń łamiąca konwencjonalny podział widz-aktor. Choreografia na pograniczu akrobatyki. Błyskotliwe aktorstwo. Widowiskowa inscenizacja wieloznacznego tekstu Henryka Worcella, nigdy dotąd niewystawionego na scenie, stała się pretekstem do dyskusji na temat roli jednostki w społeczeństwie. (…) Restauracja Pacyfik to nisza opresji, uosobienie paradoksu gry demokratycznej, która de iure stawia na jawność zasad współżycia społecznego i prawa jednostki, de facto jednak – ma niebezpieczną skłonność do zależności iście feudalnych. Z restauracyjnego półświatka wyłania się obraz znanej psychospołecznej prawidłowości, zgodnie z którą w warunkach zamkniętych wytwarzają się między ludźmi mechanizmy władzy i dominacji, ślepe na sprawiedliwość i współczucie. Agnieszka Hudzik dwutygodnik.com 09-2011
Spektakl w koprodukcji z Teatrem Konsekwentnym
Teatr STUDIO
Plac Defilad 1
26.02
Godz.
19.00
OCZAMI KOBIET W KINIE LUNA

seans filmowy w ramach cyklu"oczami Kobiet"
Kino LUNA
Marszałkowska 28
27.02
Godz.
19.00
"ZAKLĘTE REWIRY"

Autor: Henryk Worcell
Scenariusz i Reżyseria : Adam Sajnuk
Spektakl w koprodukcji z Teatrem Konsekwentnym

Teatr STUDIO
Plac Defilad 1
27.02
Godz.
19.00
KOBIECY WIECZÓR PIŁKARSKI


Jeżeli nie lubisz piłki nożnej, bo ta, którą pokazują media ci się kojarzy głównie z kibolami, rasizmem i przemocą mamy dla ciebie dobre wieści: futbol wcale taki nie musi być! Z kolei jeżeli, tak jak my, kochasz zupełnie inną piłkę nożną, już dobrze to wszystko wiesz.
Wszystkie(ich) pasjonatki(ów) i niedowiarki(ów) bez wyjątku zapraszamy na wieczór poświęcony w całości kobiecej, antydyskryminacyjnej, antyhomofobicznej, antyrasistowskiej piłce nożnej, czyli takiej w którą gramy.

Podczas wieczoru przewidujemy:

LOSOWANIE DRUŻYN do grup rozgrywkowych 3-go turnieju MANIFOWEGO
Ponieważ w 3cim turnieju Manifowym nie obowiązuje rozstawienie, losowanie drużyn może mieć decydujący wpływ na jego przebieg. Czy trzy pretendetki do tytułu spotkają się w tej samej grupie, podczas gdy tylko jedna z niej wyjdzie? Dowiemy się na żywo podczas losowania. Będą emocje :)

oraz

KONKURSY z nagrodami
Poprzez zabawę będziecie mogły/li sie dowiedzieć czegoś więcej:
o historii kobiecej piłki nożnej w Polsce i zagranicą
o naszej grupie,
o homophobii, rasizmu i innych formach dyskryminacji w futbolu oraz
o inicjatywach w celu ich przeciwdziałania
a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody.

Podczas wieczoru będzie można obejrzeć wystawę "SEKRET" Agnieszki Anny - autorki głównego pucharu w turniejach Kobiety Kobietom przez nas zorganizowanych.
Dziewczyny Do Wzięcia,
Rynek Nowego Miasta 21/23
28.02
Godz.
18.00
POLISZ WONDER WOMEN
Warsztaty komiksowe

Organizatorki: Komiksowy Dream Team
Dla kogo: dla dziewczyn, które nie koniecznie muszą super rysować oraz dla chłopaków, którzy czują się dziewczynami, warsztat ma formułę zamkniętą, zapisy pod adresem mailowym rewolcjekobiet@gmail.com w tytule warsztaty komiks
Czas trwania: 3 godziny
Praca warsztatowa: kolaż, wypełnić kształt Wonder Woman wycinkami z gazet, może nawet przedmiotami drobnymi, potem powstanie stand, który będzie eksponowany na wystawie i będzie można zrobić sobie zdjęcie.
Parce stricte plastyczne: narysować planszę lub dwie, scena życia, gdzie Polisz Wonder Woman byłaby bohaterką,

II etap wystawa prac Dream Teamu plus efekt warsztatu 6.03

V9
ul. Hoża9
28.02
Godz.
19.00
WERNISAŻ: MALOWANE BATIKI LILIANNY CHWISTEK
STARA PRAGA,
 ul. ząbkowska 13
28.02
Godz.
19.00
"ZAKLĘTE REWIRY"

Autor: Henryk Worcell
Scenariusz i Reżyseria : Adam Sajnuk
Spektakl w koprodukcji z Teatrem Konsekwentnym

Teatr STUDIO
Plac Defilad 1
1.03
Godz.
17.00
ROBIENIE PATYKOWCÓW w Fundacji MaMa

Przygotowania do Manify
Fundacja MaMa/MaMa Cafe
ul. Wilcza 27 b (wejście obok żłobka)
02.03
Godz.
11.00
WARSZTATY MAJSTERKOWANIA  DLA KOBIET „WE CAN DO IT”
BUDLES &FEMINOTEKA

Masz problem z wymianą przepalonej żarówki? A na dodatek połamała się Twoja ulubiona szafka?
Gniazdko w kuchni straszy porażeniem prądem, a sanitariat w łazience znowu zapchany?

Czyli musisz liczyć się z kosztami i zaprosić fachowca… NIE MUSISZ, możesz zrobić to SAMA!
Warsztaty majsterkowania dla pań „We Can Do It” to coś więcej niż możliwość wysłuchania, zobaczenia i zadania pytań z hydrauliki, murarki, elektryki. To również możliwość realnego wypróbowania swych sił i przełamania wewnętrznych oporów np. przed wiertarką.
Dowiesz się również jakich narzędzi potrzebujesz, do czego ich używać i jak ich obsługiwać.
Korki – domowe, przydomowe, i cała elektrownia po tych warsztatach dla żadnej z Was nie będzie straszna.

Warsztaty płatne 25 zł
FUNDACJA FEMINOTEKA
ul. Mokotowska 29a (wejście od ul. Marszałkowskiej 34/50 do samego końca w podwórzu)
02.03
Godz.
14.30
PHOTOCOACHING DLA KOBIET

W niektórych kulturach uważa się, że fotografia kradnie duszę. My wiemy na pewno, że potrafi tę duszę pokazać, ujawnić to, z czego nie zdajemy sobie sprawy ...
Zapraszamy na warsztaty poświęcone "psychoanalizie
zdjęć". Pomoże Ci ona:
* spojrzeć na siebie z nowej perspektywy, świeżym okiem
* odkryć w sobie coś nowego, coś, co może być początkiem Twojej własnej kobiecej rewolucji
* dowiedzieć się czegoś zaskakującego o sobie
* nauczyć się zupełnie inaczej patrzeć na zdjęcia swoje i bliskich
* odbyć podróż w głąb siebie, w głąb duszy i jej zakamarków
Prowadzącymi będą dwie kobiety od lat zajmujące się
photocoachingiem - autorską metodą łączącą moc coachingu i fotografii:

Zuzanna Pol – fotografka, reporterka, absolwentka EAF i Szkoły Reportażu, publikowała zdjęcia m.in. w Vivie, National Geographic i Playboyu, autorka wystaw w
Warszawie i Tuluzie
Dorota Piekarczyk – psycholog, coach (ICC), wspiera swoich klientów w rozwoju zawodowym i osobistym, od kilku lat intensywnie zajmuje się psychologią ciała (analiza bioenergetyczna)
FUNDACJA FEMINOTEKA
ul. Mokotowska 29a (wejście od ul. Marszałkowskiej 34/50 do samego końca w podwórzu)
02.03
Godz.
14.30
WARSZTAT BROSZEK-KWIATÓW: ZRÓB SOBIE KWIATKA NA MANIFĘ

sala dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku Liczba miejsc ograniczona do 15, decyduje kolejność zgłoszeń ;

 Zgłoszenia do 28.02.2013 na e:inicjatywakobiet@gmail.com
DOM IM JANA ŁASKIEGO
Al. Solidarności 76 a

02.03
Godz.
19.00
"DLACZEGO WSZYSCY POTRZEBUJEMY KOBIECYCH ORGAZMÓW!"
Barbarella.pl

PLAN SPOTKANIA
1. Ogłaszam koniec bajki o penisie i jego nadprzyrodzonych mocach
2. Kobieca seksualność należy tylko do kobiet
3. Dlaczego Lew w sypialni to nic dobrego
4. O przyjaźni między kobietami i łechtaczkami
5. Jak rozpocząć zabawę z wibratorem
6. Jaki wibrator do ciebie pasuje? Oprowadzę po krainie pro-kobiecych zabawek erotycznych
7. Pytania z Sali

Na koniec zaproszę wszystkie uczestniczki spotkania do mojego „magicznego stolika” z gadżetami erotycznymi. Będzie można obejrzeć, włączyć, zapytać i wybrać coś dla siebie, dla partnera albo partnerki.

Joanna Keszka, jest pisarką scenariuszy erotycznych i nieustraszoną testerką wibratorów. Dziennikarką i redaktorką. Specjalistką w dziedzinie kobiecej seksualności. Jest organizatorką miejskiej akcji „Dobre wibracje są dla kobiet”. Prowadzi spotkania i warsztaty, na których zachęca panie do zaprzyjaźniania się ze swoją seksualnością. 
Dziewczyny Do Wzięcia,
Rynek Nowego Miasta 21/23
03.03
Godz.
10.00

III TURNIEJ MANIFOWY

Chrząszczyki  zapraszają wszystkie pasjonatki futbolu do wzięcia udziału w 3-cim Manifowym Turnieju halowej piłki nożnej dla kobiet, który odbędzie się w Warszawie, w niedzielę 3 marca. Turniej Manifowy odbędzie się w ramach festiwalu Rewolucje Kobiet, który towarzyszy Manifie 2013, w partnerstwie FARE – Football Against Racism in Europe oraz dzięki wsparciu EGLSF.

Na turniej zapraszamy maksymalnie dwanaście drużyn kobiecych, amatorskich (zrzeszonych lub nie).  
Szczegóły o zgłoszeniach i zapisach znajdują się na naszej stronie.
Wstęp wolny

Organizatorki: Chrząszczyki

Wsparcie finansowe:
EGLSF
Współpraca:
FARE
Stowarzyszenie Nigdy Więcej
Stowarzyszenie Lambda Warszawa
FAREFundacja dla Wolności
Etnoliga
Fußball und Begegnung e.V. Associacion

Matronat medialny:
Feminoteka
Kobiety Kobietom
Hala sportowa OSiR Targówek
ul. Ossowskiego 25,
03.03
Godz.
12.00
WARSZTATY "ZAPISANE NA CIELE"

Wybierasz się na manifę? Masz coś do powiedzenia? Chcesz żeby Twoje postulaty były widoczne?
Przyjdź na bezpłatne warsztaty „Zapisane na ciele” - warsztaty tworzenia nietypowych „patykowców”!
Na plastikowym korpusie kobiety lub dziecka stworzymy bazę z papier-mâché na której wypiszemy, wymalujemy lub wykleimy nasze hasła, postulaty czy żądania!
To nie jest trudne! Potrafisz to!

Warsztaty odbędą się w przyjaznym wnętrzu kawiarni "DZIEWCZYNY DO WZIĘCIA" w niedzielę 3 marca 2013 o godzinie 12:00

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń, a więc odezwij się do nas jak najszybciej.
Zapewniamy wszystkie materiały! Ze sobą zabierz tylko ubranie którego nie szkoda Ci będzie ubrudzić.
Wykonane prace pozostaną u nas do wyschnięcia i zamontowania na patykach, {do odbioru będą przed Manifą, na pl. Defilad przy Teatrze Dramatycznym}

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Anna – plastyczka i architekt; niecierpliwie wyczekująca, wraz ze swoją partnerką i dwójką dzieci, związków partnerskich.

Zgloszenia na maila: suzi@andreis.pl
Dziewczyny Do Wzięcia,
Rynek Nowego Miasta 21/23
04.03
Godz.
10.00
WARSZTATY

Wszystko, co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym, jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym" - Stephen R. Covey

Świadomość tego, co dla nas ważne,  a także umiejętność  planowania i wyznaczania priorytetów pozwala skutecznie działać i w pełni wykorzystywać  potencjał. Podczas warsztatu  przedstawione zostanie nowoczesne podejście do tzw. zarządzania sobą w czasie.  Uczestniczki dowiedzą się, jak optymalnie gospodarować  swoimi zasobami i w konsekwencji mieć więcej czasu na to, na co go często brakuje.

Prowadzenie: Paulina Słomińska
 
FUNDACJA FEMINOTEKA
ul. Mokotowska 29a (wejście od ul. Marszałkowskiej 34/50 do samego końca w podwórzu)
04.03
Godz.
20.00
KOLACJE LITERACKIE - TARABUK

Kolacje Literackie zapraszają na spotkanie z prozą Ingi Iwasiów, krytyczki, poetki, prozaiczki, redaktorki, organizatorki, laureatki między innymi FEMINISTYCZNEJ (co, źle?). Konkretnie, przeczytamy powieść "Na krótko".

Współpraca: wydawnictwo Wielka Litera
TARABUK
Browarna 6
05.03
Godz.
10.30
MAMO, WYJDŹ Z PIELESZY!

Zostałaś mamą... bardzo kochasz swoje dziecko, ale czasem jest Ci trudno i potrzebujesz przestrzeni dla siebie. Jesteś przemęczona codziennymi, tymi samymi czynnościami i masz tego dość.

Brakuje Ci czasu i energii na Twoje życie. Czujesz, że potrzebujesz czegoś więcej niż codzienne zadania, które coraz bardziej ODCIĄGAJĄ CIĘ OD TEGO CO WAŻNE W TWOIM ŻYCIU...

PRZYJDŹ NA BEZPŁATNY WARSZTAT:

O! Mamo! wyjdź z pieleszy, czyli jak już TERAZ mieć życie, którego sama sobie pozazdrościsz! 

opieka dla dzieci for free


Joanna Baranoowska, coach, psycholog, od 2006 roku pracuje indywidualnie z klientami budując pozytywne zmiany w ich życiu. W swojej pracy opiera się na sprawdzonych i skutecznych metodach pracy:
 - psychologii skoncentrowanej na rozwiązaniach
 - psychologii poznawczo-behawioralnej
- technikach NLP - stosowanych etycznie w służbie celów klienta. 
Fundacja MaMa/MaMa Cafe
ul. Wilcza 27 b (wejście obok żłobka)
05.03
Godz.
18.00
KURS PIŁKARZYKÓW DLA KOBIET

Warszawski Klub Futbołu Stołowego oraz festiwal Rewolucje Kobiet serdecznie zapraszają na bezpłatny kurs piłkarzyków dla kobiet.

WKFS od lat prowadzi darmowe kursy tej dyscypliny dla Warszawiaków. Z okazji okołomanifowego festiwalu Rewolucje Kobiet, Klub postanowił uruchomić spotkanie przeznaczone wyłacznie dla kobiet.
Podczas kursu będziecie mogły nauczyć się zasad i techniki gry oraz uczestniczyć w turniejach dla początkujących.
A to dopiero początek: już po kilku zajęciach będziecie niepokonane przy stoliku w lokalnych barach

Zapraszamy

KLUB BILARDOWY ARENA,
ul. Pańska 61
05.03
Godz.
18.00
KOBIETY NA SKRAJU ODRODZENIA NERWOWEGO
Wokół książki Marka Susdorfa "Dziennik znaleziony w piekarniku"

W dyskusji udział wezmą:
dr Elżbieta Korolczuk (Södertörns University w Sztokholmie)
Agnieszka Kozłowska (Fundacja Otwarty Kod Kultury)
dr Katarzyna Stańczak-Wiślicz (IBL PAN)
Marek Susdorf


Na rynku wydawniczym w ostatnim czasie pojawiło się kilka tytułów podejmujących temat macierzyństwa. Nie chodzi o poradniki, a (o)powieści pisane z perspektywy matek, które próbują przecisnąć się między Scyllą stanu błogosławionego a Charybdą stanu przeklętego. Biorąc za punkt wyjścia książkę Marka Susdorfa "Dziennik znaleziony w piekarniku", przyjrzymy się reprezentacjom macierzyństwa w zbeletryzowanych wyznaniach rozczarowanych kobiet (przecież miało być inaczej - cudownie i wzniośle), ale także spróbujemy usytuować te wyznania w szerszym kontekście społecznym. Zastanowimy się, gdzie zaczyna się macierzyństwo (ciąża, poród i co dalej/co poza tym?) i czy narzekanie na (nie)dole macierzyństwa to przypadkiem nie luksus kobiet z klasy średniej. Pojawi się także pytanie, gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla ojca.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu dyskusji społeczno-kulturalnych "Feminaria".
PAŁAC STASZICA,
ul. Nowy Świat 72, sala nr 144 (I piętro)

05.03
Godz.
18.30
KOBIECA SEKCJA WING TSUN KUNG FU

Zajęcia są darmowe i mają charakter otwarty.

Jesteśmy kobiecą stylową szkołą działającą w ramach Polskiego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung Fu.
Zajmujemy się promocją tradycyjnego chińskiego kung fu wywodzącego się z klasztoru Shaolin. Poza co tygodniowymi zajęciami, cyklicznie realizujemy warsztaty
samoobrony, szkolenia dla instytucji pozarządowych, firm i środowisk kobiecych. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż styl, który ćwiczymy współtworzyły kobiety - mniszka Ng Moi i jej uczennica Yim Wing Chun.

W trakcie Wiosennych Dni Otwartych w ramach Rewolucji Kobiet, będzie można zapoznać się  z podstawowymi koncepcjami naszego stylu, poznać podstawowe formy, czy
aplikacje samoobrony.

lub FB: Kobieca Szkoła Sztuk Walki Wing Tsun Kung Fu
Adres strony: www.eewto.pl

"Urlyk Von Jungingen nie znał Wing Tsun Kung Fu, zginął pod Grunwaldem..."

"East Europe - Wing Tsun Kung Fu - stworzone przez kobietę, dla kobiet..."
Ul. Polna 7
05.03
Godz.
19.00
"JA CZYLI DWA DO JEDNEGO"

Spektakl w koprodukcji z Teatrem Konsekwentnym

Autor: Tomasz Jachimek. Jeden z Trzech
Reżyseria:Pierwszy, Drugi, Trzeci
Podobno trwa zaledwie ułamek sekundy. Wiek nie ma znaczenia. Może się przydarzyć i 20-letniemu młokosowi, i 65-letniemu nestorowi. Zresztą najczęściej ani jeden, ani drugi nie są w stanie tego spostrzec. Za to świetnie dostrzegają to i najbliżsi, i znajomi, i otoczenie. Podobno są też szczęściarze, którym nie przytrafia się to nigdy. Magiczna chwila, kiedy szalony i oryginalny chłopak zmienia się w doświadczonego życiem skapcaniałego mądralę z przykurzonej kanapy.
Kobieto! Przyjdź, a o swoim partnerze będziesz wiedziała wszystko!
Mężczyzno! Przyjdź, a będziesz wiedział, czy to już!

Teatr SYRENA
ul. Litewska 3,
06.03
Godz.
18.00
WYSTAWA PRAC DREAM TEAMU KOMIKSOWEGO PLUS EFEKT WARSZTATU

Komiksowy Dream Team
Cafe SZPULKA
pl. Trzech Krzyży 18
06.03
Godz.
18.00
WARSZTATY PUSSY PROJECT
Doświadczenie Punktu G. Od teorii do praktyki

07.03
Godz.
09.00
XIX TARGI EDUKACYJNE PERSPEKTYWY PKIN - STOISKO "DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI"

Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2013 - stoiska "Dziewczyny na politechniki!" i "Dziewczyny do ścisłych!" - czyli kampania promocji studiów technicznych i ścisłych wśród kobiet. Odwiedzcie nas, wygrajcie kask, poznajcie studentki politechnik z całego kraju i ekipę akcji. Przekonajcie się na własne oczy, dlaczego dziewczyny muszą iść na politechniki i uratować świat od zagłady:).

PKiN
pl.Defilad 1
07.03
Godz.
18.00
„DZIEWCZYNO, PO CO TY PISZESZ?"

Spotkania wokół Furii i literatury kobiet i dziewczyn.
Udział wezmą:
Bożena Umińska – pisarka
Marta Konarzewska – wice naczelna Furii

Moderatorką spotkania będzie: Anna Zawadzka – redaktorka Furii i Bez Dogmatu
Cafe SZPULKA
pl. Trzech Krzyży 18
08.03
Godz.
09.00
XIX TARGI EDUKACYJNE PERSPEKTYWY PKIN - STOISKO "DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI"

PKiN
pl.Defilad 1
08.03
Godz.

ZŁOTA KOLEKCJA FILMÓW SPUTNIKA PREZENTUJE FILM „ŻYŁA SOBIE BABA” ANDRIEJA SMIRNOWA

Pokazu filmu wraz z dyskusją Przedstawicielek Organizacji Kobiecych oraz znanych Aktorek.
„Żyła sobie baba” to epicka opowieść o miłości i okrucieństwie z wielką historią w tle. Widzianą oczami kobiety - historią lat 1909 -1921 - która odcisnęła krwawe piętno na ludności rosyjskiej czasów I wojny światowej, rewolucji październikowej i wojny domowej. W centrum scenariusza znajdują się dramatyczne losy młodej Warwary oraz mężczyzn, z którymi była związana. Film ukazuje kobiecy punkt widzenia, koncentrując się na wstrząsających przeżyciach bohaterki, która stara się odnaleźć w bezlitosnej rzeczywistości. Kobiety – choć poza polem bitwy – musiały zmagać się z głodem, grabieżami i przemocą. Pozostawione same sobie stawały się silne i niezależne, łamiąc tradycje patriarchalnego społeczeństwa rosyjskiego. Przez pryzmat życia i miłości Warwary zostają ukazane tragiczne losy tamtejszej ludności... przemilczane, nieznane dotąd Rosjanom.

09.03
Godz.
17:00
ALL GIRLS RAP FEST 2013

PIERWSZY DZIEWCZĘCY RAPOWY FESTIWAL W POLSCE.

Tą imprezą wychodzimy naprzeciw mitom o niezdolności dziewczyn do poruszania publiki za pomocą przemyśleń przekutych w słowa. Chcemy choć trochę odczarować zmaczoizowany, mizoginistyczny światek sceny rapowej i dać wam pożywkę do rozkminy. Oprócz koncertów planujemy także pokaz dwóch filmów oraz warsztat graffiti.

Zaufajcie nam - żywo interesujemy się kulturą hip-hopu i jesteśmy jej częścią, stąd wybór artystek (tych mniej i bardziej znanych) nie był przypadkowy.

Zapraszamy do zapoznania się z programem:
Lena Stoehrfaktor [Berlin]
Edoshův Kur-Ník [Kutna Hora]
Monilove [Białystok]
Ziuta/Sativa Skład [Bydgoszcz]
Rymy w Sercu
Dellis
Maria Konopnicka
PLH [Warszawa]

09 03 2013 Start:20 Wjazd:15

W ciągu dnia warsztaty graffiti dla dziewczyn.
Od godziny 17 pokaz filmów:
- Being A B Girl: The Attitude of Fearlessness (2006, reż. Byron Hurt)
- Hip-Hop: Beyond Beats & Rhymes (2009, reż Patryk Bugajski)
Wszelkie pytania/zapisy na warsztaty na: allgirls.rapfest2013@o2.pl


Przychodnia
ul. Skorupki 6a09.03
Godz.
19.00

DAMSKI TANDEM TWÓRCZY & SIOSTRY & SYRENA 33 SZTUKA
  Spektakl w 300% lesbijski                            
Mieszkanie 19m2. Trzy dojrzałe kobiety - Niebieska Czerwona i Różowa - tworzą zamknięty trójkąt miłosny, którego narodziny rozkwit rozpad i koniec jest głównym tematem dramatu. Bohaterki wraz z kotką budują hermetyczny świat pełen skrajnych emocji, niedomówień, uczuć i ….
Świat zewnętrzny dociera tu jedynie przez opinie innych ludzi, powtarzane przez bohaterki, które są odrzucane przez heteryków jako lesbijki, a jako nienormatywny związek poliamoryczny - przez środowisko lesbijskie.
Dramat jest szkicem teatralnym, którego tekst jest jedynie pierwszą – nie najważniejszą - warstwą utworu. Został przygotowany jako partytura dla multimedialnego zdarzenia.
Dramat uzupełnia blog, który jest pamiętnikiem postaci dramatu. 33sztuka.blogspot.com
Bilety/cegiełki 30zł
Rezerwacja: damskitandemtworczy@gmail.com
Jeśli zarezerwujecie bilet to prosimy przyjdźcie. Każde miejsce jest cenne, bo jest ich naprawdę mało.  Może się zdarzyć, że odmówimy rezerwacji tym razem, będziecie wtedy pierwsze/i  na liście gości następnego pokazu.
Więcej informacji na 33sztuka.blogspot.com

SQUAT SYRENA,
 ul. Wilcza 30
09.03
Godz.
12.00
TEOLOGIA FEMINISTYCZNA  -  CO DAJE KOBIETOM, MĘŻCZYZNOM, KOŚCIOŁOWI

Wykład dr hab. Elżbiety Adamiak (teolożki, wykładowczyni na Wydziale Teologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)  

Po wykładzie przewidziany jest panel dyskusyjny z udziałem:
dr hab. Elżbiety Adamiak
dr Joanny Tomaszewskiej (socjolożki),
Haliny Radacz (diakonki Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w Polsce),
Agnieszki Barszcz (aktywistki chrześcijańskiej grupy LGBTQ „Wiara i Tęcza”)
Prowadzenie - dr Dorota Hall (socjolożka, Instytut Filozofii i Socjologii PAN).

Oranizatorzy: Instytut Filozofii i Socjologii PAN oraz Grupa „Wiara i Tęcza”.
IFiS PAN
Pałac Staszica,
Ul. Nowy Świat 72
sala nr 200
10.03
Godz.
12.00
14 MANIFA "O POLKĘ NIEPODLEGŁĄ"
PLAC DEFILAD 1
10.03
Godz.
17.00
MANIFOWE AFTER PARTY

09.03
Godz.
19.00

DAMSKI TANDEM TWÓRCZY & SIOSTRY & SYRENA 33 SZTUKA
Bilety/cegiełki 30zł
Rezerwacja: damskitandemtworczy@gmail.com
Jeśli zarezerwujecie bilet to prosimy przyjdźcie. Każde miejsce jest cenne, bo jest ich naprawdę mało.  Może się zdarzyć, że odmówimy rezerwacji tym razem, będziecie wtedy pierwsze/i  na liście gości następnego pokazu.
Więcej informacji na 33sztuka.blogspot.com

SQUAT SYRENA,
ul. Wilcza 30 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz