niedziela, 20 lutego 2011

Warsztaty - zapraszamy

Warsztaty dla dzieci!! 

ZAMIEŃ SIĘ!
Czy dziewczyny mogą być kowbojami, a chłopaki tańczyć w balecie?
Czy dziewczyny potrafią kopać piłkę, a chłopaki wspaniale gotować?
Jaką jestem dziewczynką, a jaki byłby ze mnie chłopak?
Jakim jestem chłopakiem, a jaka byłaby ze mnie dziewczyna?

Podczas warsztatów "Zamień się" dzieciaki odpowiedzą na powyższe pytania i zastanowią się czy chłopaki i dziewczyny mogą robić to samo, bawić się tymi samymi zabawkami, mieć podobne zainteresowania. Będą mogli też narysować naturalnej wielkości portret siebie, ale w wersji przeciwnej płci.

Warsztaty poprowadzą Karolina Pniewska, psycholożka, oraz Extra Mleko.

Warsztaty odbędą się 27 lutego (niedziela) o godz. 10 w Filtry Cafe, ul. Niemcewicza 3. Są przeznaczone dla dzieci 3-6 lat. Koszt 5 zł. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc, tel.: 513 023 627.
 

------------------------------------------------------ 

UWAGA! Brak miejsc na warsztat "Ja i mój głos". Z osobami, które wysłały swoje zgłoszenie do dziś będziemy się kontaktować.
Są jeszcze miejsca na warszt "Siła jest w nas" oraz spotkanie warsztatowe "W łonie aksamitnej rewolucji: powrót do domu." Szczegóły poniżej. Zapraszamy!   

Wszystkie warsztaty organizowane przez PK8M w ramach festiwalu „Rewolucje kobiet” są bezpłatne. Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje – warsztatrk@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy! 

„Siła jest w nas” - warsztat dla kobiet oczekujących dziecka/dzieci




Warsztat skierowany jest do kobiet oczekujących dziecka/dzieci. W trakcie jego trwania przyjrzymy się relacjom jakie zachodzą pomiędzy nami a światem zewnętrznym, spróbujemy spojrzeć na siebie z innej perspektywy, poczuć w sobie siłę. W dużej mierze to uczestniczki będą jego kreatorkami.
Proszę wszystkie uczestniczki aby ubrały się wygodnie, bo oprócz duszy ciało również będzie podczas tego spotkania naszym bohaterem;)
Ponieważ warsztat trwa 6h, będziemy musiały coś zjeść – możecie więc przynieść swoje jedzenie, przy kuchennym stole urządzimy sobie piknik, porozmawiamy o żywieniu w ciąży (zdradzicie innym uczestniczkom, jeśli będziecie miały na to ochotę, co i dlaczego jadacie w ciąży).
Proszę aby Panie zgłaszające się na warsztat podały w mejlu, w którym miesiącu ciąży obecnie są.

Prowadząca:
Marta Parczewska – trenerka z zakresu umiejętności psychospołecznych, z wykształcenia filozofka lubi więc dociekać przyczyn, również w zjawiskach psychologicznych. Lubi sprawdzać czy prawda jest prawdziwa. Podziwia w ludziach bezgraniczną bezinteresowność, a dobroć ją otwiera. Ważnym  łącznikiem z ludźmi jest dla niej także wrażliwość. Prywatnie mama Kuby, regeneruje siły witalne biegając.    

Data warsztatu: 26 lutego 2011; godz. 10 – 16:00
Swoją siedzibę na warsztat udostępnia Fundacja Mama, ul. ul. Starościńska 1/3 m.3


BRAK MIEJSC "Ja i mój głos" - warsztat pracy (dla kobiet) nad własnym głosem 

Opis warsztatu:
Głos związany jest bardzo silnie z nami samymi – z naszym ciałem, emocjami, kondycją psychofizyczną, ekspresją. Jest związany z tym jak jesteśmy postrzegane i jak postrzegamy siebie. Związany jest również z naszym wyrażaniem siebie – poglądów, idei, emocji, sprzeciwu. Doświadczenie swojego głosu jest więc doświadczeniem siebie.
Warsztat skupia uwagę nie na śpiewie, ale na doświadczeniu dźwięku w ciele oraz na wydobyciu z siebie głosu w sposób nieskrępowany i autentyczny. Ma na celu, za pomocą ćwiczeń ruchowych i relaksacyjnych, otworzyć kanał głosowy tak, żeby osoby biorące udział w warsztacie mogły doświadczyć pełnej swobody posługiwania się/działania głosem.
Uczestniczki proszone są o przygotowanie krótkiego tekstu (wiersz lub proza) na pamięć, w takim stopniu opanowania, żeby tekst mógł być wypowiadany bez zastanowienia. Proszę także wziąć wygodny strój oraz wodę do picia (ew. własny koc lub matę do ćwiczeń).

Prowadząca:
Dorota Szymonik – filozofka, muzykolożka, feministka, edukatorka. Ukończyła Szkołę Wokalną im. J. Wasowskiego. Fascynuje ją głos ludzki, zgłębia performatykę głosu. Lubi być w ruchu, zmieniać miejsca zamieszkania. Na swojej drodze spotyka dobrych ludzi. Jest wrażliwa na dyskryminację i stara się jej przeciwdziałać.

Data warsztatu: 27 lutego 2011; godz. 10 – 17:00
Swoją siedzibę na warsztat udostępnia Fundacja Mama, ul. ul. Starościńska 1/3 m.3



„W łonie aksamitnej rewolucji – dla kobiet przygotowujących się do poczęcia, porodu

27.03 (niedziela)  godz. 14.00- 19.00
Zapraszam kobiety, które przygotowują się do poczęcia, porodu lub pragną przetransformować wewnętrzną przestrzeń.
Rodzenie może być głęboko satysfakcjonującym i transformującym aktem kreacji. W naszym ciele zapisana jest cała wiedza...jak wejść w odwieczny taniec narodzin i być w pełni mocy dzięki swojej własnej naturze. Żyć pięknie rodząc lekko i z mocą. Mamy w sobie moc transformacji nawet najtrudniejszych wspomnień.

14.00-15.30 - pokaz filmu ,,Narodziny jakie znamy" Eleny Tonetti - Vladimirowej
- rozmowy o narodzinach w kręgu kobiet i instalacja artystyczna ,,Opowieści z brzucha" : połączenie ze swoją mocą.

16.00-19.00 - warsztat: To ja rodzę: Począć zmianę w miłości do siebie: oto kilka propozycji na ten rewolucyjny wieczór:
- mandala wewnętrznej mocy
- w harmonii z wewnętrznymi żywiołami
- zarządzanie hormonami:
- jak zaprzyjaźnić się z oksytocyną,
- taniec dla dziecka w sobie,
- medytacja-relaksacja : to ja rodzę w pełni swojej mocy

MANIFEST REWOLUCYJNY:
Rewolucja zaczyna się od wewnętrznego pokoju.
Pokój w łonie pokój na świecie
Rewolucja zaczyna się w nas. Nic się nie zmieni na świecie, jeśli ludzie nie zjednoczą się w przestrzeni CZUJĄCEGO SERCA. Nowy model wolnego społeczeństwa: szczęśliwego, żyjącego w harmonii z naturą, współdziającego, akcetpującego indywidualność jako niezbędne źródło życia w spokoju ducha bez krępujących przekonań, zniewalających deklaracji.
Nowy model społeczeństwa tworzymy, podejmując każdego dnia decyzję: Pora podnieść ręce ZA wolnością serca! Jedną z dróg ku wolności jest prawo do naturalnego, godnego porodu, w miłości i szacunku dla dziecka i matki.
  
Prowadząca: Katarzyna Barszczewska, tel. 790-730 -494







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz